ІВАН ОГІЄНКО

Вишневська Валентина, Бандуровська Юлія. Мистецьке осягнення містерії Івана Огієнка "До Щастя!" 

      Філософська містерія Івана Огієнка «До Щастя!» вражає глибиною думки, змушує нас замислитись над ціною щастя в житті, над тим настільки цінною є кожна мить, адже рано чи пізно вона стане минулим, яке вже не повернути. Головний герой містерії, Василь, втратив своє щастя і страждає відчуваючи неможливість повернути щасливі минулі часи. Єдиною його втіхою, тою хто дарував йому крила була його дружина, якої зараз немає поряд. Василь більше не може насолоджуватись життям, його душа залишилась без крил, а свідомість постає у спогадах. Перечитавши рядки містерії І. Огієнка, розуміємо настільки важливими є люди, які знаходяться поряд, які підтримують нас, не вимагаючи нічого взамін, адже не кожен з нас здатен подолати всі труднощі життя наодинці.

      У своїй роботі ми відтворили образи, які виникають в читачів під час прочитання першої дії філософської містерії «До щастя». Світлим образом є крила – Василь постійно згадує часи, коли він був ще юнаком, був закоханим, а за спиною, здавалось, росли крила. Образ дружини Василя також є позитивним, вона була промінчиком світла в його житті, дозволяла його крилам розправитись в повну силу. А тепер за столом ми бачимо старого, немічного чоловіка – того, в кого перетворився Василь, не в змозі наодинці впоратись з труднощами. Молодість і кохання залишились лише спогадами, які робили його існування нещасним. Він сидить у чотирьох стінах і починає замислюватися над тим , для чого він живе та  що таке «щастя». 

 

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, April 26, 2016 11:16:00 AM

Брездень Микола. "Іван Огієнко крізь призму сучасного бачення студентів" 

12 квітня 2016 р. у 406 аудиторії головного корпусу Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка відбулося дійство на вшанування пам’яті видатного діяча українській науки та культури – Івана Огієнка. Подія відбулася з ініціативи В.П.Атаманчук, керівника науково-дослідного центру огієнкознавства, та за участю студентів другого й четвертого курсів. Захід відвідало кілька студентських груп разом з викладачами, що забезпечило активну глядацьку підтримку. Головною особливістю зібрання була його нетиповість та оригінальний підхід, зумовлений неординарним прочитанням творчості  Івана Огієнка. Опрацювавши його безсмертні творіння – поему «Туми» та філософську містерію «До Щастя!», – студенти,  запропонували глядачам власні інсталяції. 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, April 15, 2016 10:53:00 AM

Поважнюк Андрій. «Творчість – наше кредо» 

 У світ огієнкової поезії 12 квітня 2016 року поринули студенти четвертого курсу 41 ур групи факультету української та журналістики. У 308 аудиторії центрального корпусу К-ПНУ імені Івана Огієнка відбулося заняття з української літератури, на якому під вмілим керівництвом Атаманчук Вікторії Петрівни, студенти спробували втілити ідейний зміст поезій  у творчих інсталяціях.

Заняття інноваційного типу допомагають розвинути творчу уяву та  відчути ідейно-емоційну  навантагу поетичних творів, що безперечно впливає на сприйняття творчості геніального діяча української культури. Вдало підібрана музика та фрагменти фільму про Івана Огієнка створили цікаву робочу атмосферу. Осмислену поезію студенти інтерпретували в оригінальні інсталяції із відповідними коментарями.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, April 13, 2016 3:26:00 PM

Іван Огієнко на фото 

Posted by Вікторія Атаманчук Sunday, April 10, 2016 12:58:00 PM

Сучасний погляд на Івана Огієнка 

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, April 08, 2016 7:03:00 PM

Лауреати Огієнківської премії – 2016 

7 квітня  у Житомирському коледжі культури і мистецтв імені Івана Огієнка комітет з присудження Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка визначив лауреатів премії: 

Сірик Анатолій – в галузі літератури;

Фаріон Ірина – в галузі науки;

Шевченко Віталій – в галузі освіти;

Шевченко Євген – в галузі мистецтва;

Габанець Володимир – в галузі громадської, політичної та духовної діяльності, спрямованої на утвердження державності України, миру і злагоди в ній.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, April 07, 2016 5:43:00 PM

Марчук Л. М. Вербалізація сакральних лексем в поезіях Івана Огієнка 

Іван Огієнко залишив після себе не лише величезну наукову, а й художню спадщину. Йдеться про вагомий, не вивчений досі, пласт художньої творчості І. Огієнка, якою є релігійна поезія

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, April 07, 2016 9:00:00 AM