ІВАН ОГІЄНКО

Сторчова Т.В. Латинська мова у професійній та науковій спадщині Івана Огієнка 

Маючи гарні знання з латинської мови, професор Іван Огієнко перманентно звертається до її джерел. Наприклад, досліджуючи питання розвитку української мови, не оминає аспекту впливу латини на її становлення, що є науково обумовлено.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, July 28, 2016 10:00:00 AM

Галатир В. В. Документи особового походження І. Огієнка в Державному архіві Хмельницької області 

Останнім часом значно зростає інтерес до персоналізації історичного процесу. Саме особистості і творять історію. Від кожного із нас залежить збереження і примноження національної історичної спадщини, традицій, фольклору, історичної пам’яті. Можливість висвітлити історичні процеси, повсякденності, унікальні відомості про реалії життя, думки і діяльність як сучасника своєї епохи, викликає значний інтерес до такого виду джерел, як документи особового походження. Цінними для досліджень є відповідні документи борця за права українського народу, патріота, мовознавця, українського вченого, митрополита, політичного та громадського і церковного діяча, лексикографа, історика церкви, педагога Івана Івановича Огієнка.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, July 21, 2016 9:10:00 AM

Поштова марка, присвячена Іванові Огієнку 

Марка була випущена у 2007 р.
[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 12, 2016 8:27:00 AM

Пам'ятні монети України. Іван Огієнко 

Монета присвячена видатному українському вченому, громадському та церковному діячеві Івану Огієнку (1882-1972). Іван Іванович Огієнко – філолог, літературознавець, засновник і ректор Кам`янець-Подільського українського державного університету, був міністром освіти та міністром віросповідань Української Народної Республіки. Іван Огієнко зробив значний внесок у розвиток української культури і мовознавства.

На реверсі монети зображено портрет Івана Огієнка, праворуч і ліворуч від якого на рикутних сегментах розміщено роки життя 1882-1972, унизу ліворуч півколом напис – ІВАН ОГІЄНКО.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 05, 2016 8:51:00 AM

Краєзнавча справа Івана Огієнка живе та розвивається 

«Немає в людини нічого милішого над свою Батьківщину, над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої безтурботні дитячі роки, до тієї землі прив’язується усією душею своєю на ціле життя, а хто буває відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, про святість найбільшу».

Іван Огієнко

У видавництві «Центр учбової літератури» вийшла в світ краєзнавча книжка Володимира Святненка «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини», яка присвячена історії Брусилівського району Житомирської області.

Ця книжка — продовження копіткої роботи з дослідження й збереження історичної спадщини Брусилівщини, що була започаткована видатним ученим, державним і релігійним діячем Іваном Івановичем Огієнком (митрополитом Іларіоном). 

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, July 02, 2016 8:25:00 AM