ІВАН ОГІЄНКО

Іван Огієнко і Колегія імені Святого Апостола Андрія в Канаді 

Іван Огієнко реорганізував богословський факультет Манітобського університету, перетворивши його на Колегію Святого Апостола Андрія (на фото), що готувала православних священиків для українських громад у світі.

 

.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, September 29, 2016 8:01:00 AM

Поезія Анни Біленчук 

 

Анна Біленчук, студентка IV курсу факультету української філології та журналістики, написала гарного вірша про наш університет. 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, September 24, 2016 11:52:00 AM

Презентація книги Володимира Святненка "Старожитності Здвижень-краю" 

Все минає – ночі і світанки,
Та життя не випити до дна.
Залишаються нащадкам знаки, –
Наче карби, наші письмена.

                                             Микола Сингаївський

Історичним письменом наступним поколінням про унікальний живописний приполіський край буде слугувати книга письменника і краєзнавця Володимира Святненка «Старожитності Здвижень-краю», презентація якої відбулася 9 вересня 2016 року в актовому залі «Агрофірми Брусилів» на малій батьківщині видатного українського вченого, громадсько-політичного та церковного діяча Івана Огієнка.  

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, September 22, 2016 10:01:00 AM

Лариса Пікуля. Ректорство Івана Івановича Огієнка 

  Що ми знаємо про наш рідний університет? Що ми знаємо про історію заснування та першого ректора нашої альмаматер? Кожен студент хоч раз за роки навчання та й задумувався над цим питанням, адже заходячи до університету, ще з першого погляду на нього поринаєш у 1918 рік та день відкриття першого Державного Українського  університету.

Багато народу із різних куточків України та навіть інших країн зібралися на відкриття нового університету, з надією на його плідну та наукову роботу. А на чолі нового учбового закладу став один із організаторів Кам’янець-Подільського Державного Українського університету Іван Іванович Огієнко.

  Іван Огієнко – один із тих відомих людей, на яких варто  рівнятися та брати приклад. Адже це людина слова. Людина, що ніколи не забувала про рідну мову та щосили намагалася її розвивати. Ставши на чолі новозбудованого університету, Іван Огієнко одразу ж взявся до роботи. Він ніколи не забував про свої обов’язки ректора, завжди намагався розбудовувати університет. Але хоч його перше ректорство не було дуже тривали, він став гарним учителем для своїх студентів та радником для  колег.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, September 14, 2016 8:50:00 AM

Олег Скрипка виконав романс на слова Івана Огієнка "Не питай..." 

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, September 09, 2016 8:22:00 AM

Підготовка матеріалів до ХІІІ випуску збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта" 

 

Шановні колеги! Приймаємо матеріали до чергового випуску наукового збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта». Серія філологічна. Збірник внесено до Переліку наукових фахових видань України (Наказ Міністерства освіти і науки України 09.03.2016 № 241).

 

Друкування наукових статей у фаховому збірнику здійснюється безкоштовно.

 

 

 

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, September 03, 2016 3:48:00 PM