ІВАН ОГІЄНКО

Вікторія Атаманчук. Вийшов друком XIV випуск збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія філологічна» (до 135-річчя від дня народження Івана Огієнка) 

  

У січні 2017 року Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка відзначав 135 років від дня народження його засновника і першого ректора. Зокрема, була проведена І Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Канон Івана Огієнка у сучасній науковій парадигмі» й ціла низка заходів на честь знаменної дати.

XIV випуск збірника вмістив матеріали, які засвідчують універсальність наукової методології Івана Огієнка, оригінальність його наукових і творчих пошуків й унікальність особистості Івана Огієнка. Матеріали до ювілейного збірника надіслали науковці з України (м. Вінниця, м. Івано-Франківськ, м. Кам’янець-Подільський, м. Київ, м. Кривий Ріг, м. Львів, м. Полтава, м. Суми, м. Ужгород, м. Умань, м. Харків, м. Херсон, м. Хмельницький, м. Чернівці)  та Польщі (м. Люблін).  Серед авторів – 20 докторів наук, професорів, 7 лауреатів Огієнківської премії.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, September 08, 2017 4:31:00 PM

Анастасія Никуляк. Образ Івана Огієнка в історичній повісті Мар’яна Красуцького «Грона калини червоні» 

Мар’ян Іванович – лауреат всеукраїнських літературних премій: імені Юрія Яновського, імені Івана Огієнка, обласних – імені Микити Годованця, імені Володимира Букаєнка, імені Григорія Костюка та  інших відзнак.

Мар’ян Красуцький є автором історичної повісті про перебування Івана Огієнка у Кам’янці-Подільському, його подвижницьку працю у ті буремні, грозові роки початку ХХ століття.

Як описував Красуцький, Іван Огієнко – видатний вчений, мовознавець, релігійний діяч, політик і письменник, публіцист. Вельми колоритна постать! До того ж тісно пов’язана з Поділлям, з нашим містом, університетом, фундатором і першим ректором, якого бути судилося йому долею. Він багато зробив для України, її незалежності, для нас з вами. А його грунтовні праці, присвячені український мові, про її місце і значення у житті народу не мають аналогів до наших днів.  

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 25, 2017 11:05:00 AM

Тетяна Рибалка. Афоризми Івана Огієнка 

Сучасники називали Івана Огієнка людиною енциклопедичних знань, праці й обов´язку. І це не випадково. Адже природжений хист ученого, педагога, державного, громадського, церковного та культурного діяча однаково успішно виявлявся у його діяльності і як мовознавця та літературознавця, і як перекладача та поета, і як редактора та видавця, і як ректора та міністра, і як православного митрополита та історика української церкви. Важко сказати, в якій із цих сфер діяльності Іван Огієнко (митрополит Іларіон) залишив найпомітніший слід. Одне незаперечне: він чесно й віддано служив українській справі, до останніх днів життя не полишав подвижницької діяльності на ниві відродження нації, її мови та культури.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, June 30, 2017 11:01:00 AM

Вікторія Атаманчук. Десять фактів про Івана Огієнка 

 

Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, May 31, 2017 8:35:00 AM

Вікторія Атаманчук. Анонс нового випуску збірника 

 

До друку поданий XIV випуск наукового збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія філологічна". Збірник, який є фаховим виданням та зареєстрований у наукометричній базі Copernicus, приурочений до 135-ої річниці від дня народження Івана Огієнка. Матеріали збірника представлені у таких розділах: "Іван Огієнко і сучасна гуманітарна наука ", "Першоджерела", "Рецензії", "До історії Огієнківського руху", "Художня Огієнкіана".  Концептуальна основа збірника базується на сучасній рецепції ідей Івана Огієнка.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, May 17, 2017 11:42:00 AM
Page 2 of 12 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>