ІВАН ОГІЄНКО

Пам'ятні монети України. Іван Огієнко 

Монета присвячена видатному українському вченому, громадському та церковному діячеві Івану Огієнку (1882-1972). Іван Іванович Огієнко – філолог, літературознавець, засновник і ректор Кам`янець-Подільського українського державного університету, був міністром освіти та міністром віросповідань Української Народної Республіки. Іван Огієнко зробив значний внесок у розвиток української культури і мовознавства.

На реверсі монети зображено портрет Івана Огієнка, праворуч і ліворуч від якого на рикутних сегментах розміщено роки життя 1882-1972, унизу ліворуч півколом напис – ІВАН ОГІЄНКО.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, July 05, 2016 8:51:00 AM

Краєзнавча справа Івана Огієнка живе та розвивається 

«Немає в людини нічого милішого над свою Батьківщину, над свою рідну землю. Де хто народився, де провів свої безтурботні дитячі роки, до тієї землі прив’язується усією душею своєю на ціле життя, а хто буває відірветься від своєї рідної землі, той мріє завжди про неї, про святість найбільшу».

Іван Огієнко

У видавництві «Центр учбової літератури» вийшла в світ краєзнавча книжка Володимира Святненка «Рідний край над Здвижень-рікою. Відлуння сивої давнини», яка присвячена історії Брусилівського району Житомирської області.

Ця книжка — продовження копіткої роботи з дослідження й збереження історичної спадщини Брусилівщини, що була започаткована видатним ученим, державним і релігійним діячем Іваном Івановичем Огієнком (митрополитом Іларіоном). 

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, July 02, 2016 8:25:00 AM

Митрополит Іларіон зі студентами 

 

Вінніпег, Канада, 1960 рік

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, June 28, 2016 9:01:00 AM

Валентина Вишневська. Іван Огієнко "Легенди світу" 

Іван Огієнко був непересічною особистістю, людиною енци­клопедичних знань, праці й обов'язку. Йому вдалося втілити свій талант у життя і залишити по собі слід видатного мовознавця, літературознавця, ре­дактора і видавця, перекладача і поета, редактора і міністра, православного митрополита й історика української церкви. Усе своє життя він важко пра­цював на благо відродження України, її мови і культури. Протягом усього свого життя Іван Огієнко напо­легливо збирав і зберігав рідкісні стародруки, унікальні рукописи, книжкові видання, які волею випадку опинялись у найнесподіваніших місцях земної кулі. Велику кількість книжок він змушений був залишити у Кам'янці-Подільському. Крім цього дві величезні книгозбірні залишилися у Варшаві й Холмі, відповідно шістнадцять та двадцять тисяч томів, які він зібрав протягом свого повного поневірянь емігрантського життя.

Друга збірка «Легенди світу» (Париж, 1946) об’єднала кращі зразки як релігійних, так і світських легенд багатьох народів світу — переважно староєврейських, індійських, єгипетських, арабських, грецьких.  Окремим розділом виділені слов’янські легенди.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, June 24, 2016 8:53:00 AM

Митрополит Іларіон 


Картина у музеї Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка. Автор: Олена Шпак (2008), випускниця Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, June 23, 2016 9:10:00 AM

Поезія Анастасії Серветник 

Анастасія Серветник, студентка четвертого курсу факультету української філології та журналістики, замислюється над проблемами буття, вічності і творення – проблемами, які суголосні мистецьким та моральним ідеалам Івана Огієнка.   

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, June 17, 2016 8:38:00 AM

Наталя Хом'як, Олексій Черенько, Артем Блазій зняли фільм про Івана Огієнка 

На замовлення науково-дослідного центру огієнкознавства студенти 4-го курсу факультету української філології та журналістики зняли фільм про першого ректора університету Івана Огієнка.

[Стаття повністю]
 
Posted by Ольга Підлісна Monday, June 06, 2016 1:48:00 PM

Анастасія Серветник зняла відео про Івана Огієнка 

Студентка 4-ого курсу факультету української філології та журналістики відзняла відеоматеріал про митрополита Іларіона (Івана Огієнка).

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Анастасія Мулик Saturday, June 04, 2016 10:34:00 AM

Діма Буркін. "Неначе страж він на порозі..." 

Неначе страж він на порозі,

Цей знань оберігає храм.

Дарує мудрість тим, хто просить,

Свічадом сяє усім нам.

 
[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, June 03, 2016 8:10:00 AM

Студенти п’ятого курсу про Івана Огієнка 

Дар’я Русецька: «Іван Огієнко – громадський та церковний діяч, перекладач,  вчений, якому належить велика кількість праць. Він переклав Біблію українською мовою та став одним із ініціаторів відкриття Кам’янець-Подільського державного українського університету і його першим ректором. На мою думку, це велика людина, яка жила заради науки. Він багато працював, і його праці цінні і актуальні в наш час».

Катерина Оніскевич: «Саме завдяки працям та наполегливості Івана Огієнка  розвивалося річище науки у Західній Україні, так, наприклад, силами Івана Огієнка у Кам’янці-Подільському був заснований університет (1918), що значно вплинуло на розвиток науки в Україні. Як на мене, то це гарна справа, не лише у сфері освітньої та наукової політики, а й у соціальній, тому що в стінах цього закладу змогли здобути освіту чимало студентів, і здобувають зараз».

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, June 02, 2016 8:05:00 AM
Page 7 of 12 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>