ІВАН ОГІЄНКО

Іван Огієнко: "Бережімо все своє рідне!" 

І де би ми не знаходились, – чи то вдома, чи на чужині, – ми мусимо скрізь зберігати все своє рідне, обов’язані не цуратися нічого свого.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, May 17, 2016 8:03:00 AM

Іван Огієнко про Космос 

Ніщо безслідно не зникає

У цілім Божім Світотворі,

Тому й мені кінця немає

В біжучім вічнім перетворі.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Monday, May 09, 2016 8:02:00 AM

Пріоритети Івана Огієнка 

Хай Розум, Воля й Серце в Тілі

З Душею в злагоді живуть,

Тоді Сини ви орлокрилі,

Й щаслива буде ваша путь!

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Sunday, May 08, 2016 8:01:00 AM

Іван Огієнко сьогодні 

Posted by Вікторія Атаманчук Saturday, May 07, 2016 8:01:00 AM

Іван Огієнко у стилі глітч арт 

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, May 06, 2016 9:02:00 AM

Яремійчук Уляна. "Словом зачепити, щоб проросло зерно..." 

«Релігійна поезія – це міст до Раю, до Неба, до Бога!»

І. І. Огієнко

 

Крокуючи тернами багатолітньої історії українська література, мистецтво та культура завжди нерозривно були пов’язані із релігійними мотивами. Через сакральне мистецтво творці різних епох намагалися створити такі символічні, багатогранні та доступні для свого народу образи, щоб породити у їхній свідомості певну ідею, посіяти зерна просвітлення. Таким шляхом крокував Іван Іванович Огієнко, ставлячи «великі, святі завдання в релігійній поезії, - творити ідеалістичний християнський світогляд, і таке саме чеснотне життя».

Спробою відродити релігійну поезію в сучасній українській літературі було видання першого тому двотомного зібрання художніх творів автора під назвою «Філософські містерії», що вийшло друком у Вінніпезі 1957 року. Структурно збірка складається із семи філософських містерій: «Народження Людини. Добро і Зло на Світі», «До Щастя!», «Остання Хвилина», «Каїн і Авель», «Вже досить невинної крови! Холмщина», «Рідна Мова», «Руїна й Воскресення». Відновлення старої української літературної традиції Іван Огієнко вбачав, насамперед, через наслідування шляху релігійної духовності та формування на основі цього власного світосприйняття, адже «Молитва – найбільша поезія».

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, May 05, 2016 9:23:00 AM

Вітання з Брусилівщини 

З Воскресінням Христовим щиро Вас вітаємо!
Жити в радості й любові від душі бажаємо!
Запашною нехай буде Великодня Паска
І до віку буде з Вами світла Божа ласка!
Хай Божа матір Вас охороняє,
А Дух Святий здоров'я посилає.
Христос Воскрес! Воістину воскрес!

З найкращими вітаннями історичний музей імені Івана Огієнка !

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Monday, May 02, 2016 11:09:00 AM

Вишневська Валентина, Бандуровська Юлія. Мистецьке осягнення містерії Івана Огієнка "До Щастя!" 

      Філософська містерія Івана Огієнка «До Щастя!» вражає глибиною думки, змушує нас замислитись над ціною щастя в житті, над тим настільки цінною є кожна мить, адже рано чи пізно вона стане минулим, яке вже не повернути. Головний герой містерії, Василь, втратив своє щастя і страждає відчуваючи неможливість повернути щасливі минулі часи. Єдиною його втіхою, тою хто дарував йому крила була його дружина, якої зараз немає поряд. Василь більше не може насолоджуватись життям, його душа залишилась без крил, а свідомість постає у спогадах. Перечитавши рядки містерії І. Огієнка, розуміємо настільки важливими є люди, які знаходяться поряд, які підтримують нас, не вимагаючи нічого взамін, адже не кожен з нас здатен подолати всі труднощі життя наодинці.

      У своїй роботі ми відтворили образи, які виникають в читачів під час прочитання першої дії філософської містерії «До щастя». Світлим образом є крила – Василь постійно згадує часи, коли він був ще юнаком, був закоханим, а за спиною, здавалось, росли крила. Образ дружини Василя також є позитивним, вона була промінчиком світла в його житті, дозволяла його крилам розправитись в повну силу. А тепер за столом ми бачимо старого, немічного чоловіка – того, в кого перетворився Василь, не в змозі наодинці впоратись з труднощами. Молодість і кохання залишились лише спогадами, які робили його існування нещасним. Він сидить у чотирьох стінах і починає замислюватися над тим , для чого він живе та  що таке «щастя». 

 

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, April 26, 2016 11:16:00 AM

Брездень Микола. "Іван Огієнко крізь призму сучасного бачення студентів" 

12 квітня 2016 р. у 406 аудиторії головного корпусу Кам’янець-Подільського університету імені Івана Огієнка відбулося дійство на вшанування пам’яті видатного діяча українській науки та культури – Івана Огієнка. Подія відбулася з ініціативи В.П.Атаманчук, керівника науково-дослідного центру огієнкознавства, та за участю студентів другого й четвертого курсів. Захід відвідало кілька студентських груп разом з викладачами, що забезпечило активну глядацьку підтримку. Головною особливістю зібрання була його нетиповість та оригінальний підхід, зумовлений неординарним прочитанням творчості  Івана Огієнка. Опрацювавши його безсмертні творіння – поему «Туми» та філософську містерію «До Щастя!», – студенти,  запропонували глядачам власні інсталяції. 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, April 15, 2016 10:53:00 AM
Page 8 of 12 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>