ІВАН ОГІЄНКО

Поважнюк Андрій. «Творчість – наше кредо» 

 У світ огієнкової поезії 12 квітня 2016 року поринули студенти четвертого курсу 41 ур групи факультету української та журналістики. У 308 аудиторії центрального корпусу К-ПНУ імені Івана Огієнка відбулося заняття з української літератури, на якому під вмілим керівництвом Атаманчук Вікторії Петрівни, студенти спробували втілити ідейний зміст поезій  у творчих інсталяціях.

Заняття інноваційного типу допомагають розвинути творчу уяву та  відчути ідейно-емоційну  навантагу поетичних творів, що безперечно впливає на сприйняття творчості геніального діяча української культури. Вдало підібрана музика та фрагменти фільму про Івана Огієнка створили цікаву робочу атмосферу. Осмислену поезію студенти інтерпретували в оригінальні інсталяції із відповідними коментарями.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, April 13, 2016 3:26:00 PM

Іван Огієнко на фото 

Posted by Вікторія Атаманчук Sunday, April 10, 2016 12:58:00 PM

Сучасний погляд на Івана Огієнка 

Posted by Вікторія Атаманчук Friday, April 08, 2016 7:03:00 PM

Лауреати Огієнківської премії – 2016 

7 квітня  у Житомирському коледжі культури і мистецтв імені Івана Огієнка комітет з присудження Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка визначив лауреатів премії: 

Сірик Анатолій – в галузі літератури;

Фаріон Ірина – в галузі науки;

Шевченко Віталій – в галузі освіти;

Шевченко Євген – в галузі мистецтва;

Габанець Володимир – в галузі громадської, політичної та духовної діяльності, спрямованої на утвердження державності України, миру і злагоди в ній.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, April 07, 2016 5:43:00 PM

Марчук Л. М. Вербалізація сакральних лексем в поезіях Івана Огієнка 

Іван Огієнко залишив після себе не лише величезну наукову, а й художню спадщину. Йдеться про вагомий, не вивчений досі, пласт художньої творчості І. Огієнка, якою є релігійна поезія

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, April 07, 2016 9:00:00 AM

Сергій Бубка – родич Івана Огієнка 

 

Тут, у Канаді, я дізнався про свого предка. В родині моєї мами завжди говорили, що один із наших родичів був дуже відомою людиною, видатним діячем української культури та політиком початку ХХ – ХХ століття. Але говорили про це пошепки – оскільки у Радянському Союзі цей період нашої історії вважався табу. Після війни до моїх родичів – а дівоче прізвище моєї бабусі було Огієнко, навіть приходили люди з відповідних органів і розпитували, чи не підтримують вони зв’язок з емігрантом. Зв’язку не було – тоді так було безпечніше вижити.

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Thursday, March 31, 2016 8:12:00 AM

Нагородження студентів за "активну участь у дослідженні проблем огієнкознавства" 

29 березня 2016 р. декан факультету української філології та журналістики Борис Олексійович Коваленко на раді факультету вручив грамоти студентам, які написали наукові дослідження, замітки та художні твори, присвячені Іванові Огієнкові. 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Tuesday, March 29, 2016 7:33:00 PM

Дванадцятий випуск збірника "Іван Огієнко і сучасна наука та освіта" 

Іван Огієнко і сучасна наука та освіта : науковий збірник : серія  філологічна / [редкол.: Л.М.Марчук (гол. ред), В.П.Атаманчук (відп.ред.) та ін.]. – Кам’янець-Подільський : Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, 2015. – Вип. ХІІ. – 512 с.

У лютому 2016 р. вийшов ХІІ випуск збірника (до 134-річчя від дня народження Івана Івановича Огієнка).

Підготовка дванадцятого випуску збірника «Іван Огієнко і сучасна наука та освіта» збіглася з важливою подією – закладенням пам’ятної Алеї на честь фундатора університету і його першого ректора Івана Огієнка.

19 листопада 2015 року з ініціативи ректора Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, професора Копилова С.А. та за його безпосередньої участі викладачі і студенти висадили молоді дуби біля університетського стадіону. Цією важливою і символічною подією було пошановано ім’я першого ректора університету, увіковічнено пам’ять про його сподвижницьку працю у творенні української нації. 

ХІІ випуск збірника розкриває нові грані в осмисленні наукової і творчої спадщини Івана Огієнка: релігієзнавчий аспект (Вознюк В.А., Гринів О.І.), філософські ідеї (Тіменик З.І.), діяльність Івана Огієнка в Кам’янець-Подільському державному українському університеті (Адамський В.Р., Преловська І.М.), його державницька діяльність (Завальнюк О.М.).

 

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, March 11, 2016 7:02:00 PM

Огієнківський випуск "СтудINFO" 


Новий спецвипуск газети «Студ-info», присвячений Іванові Огієнку.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Wednesday, March 09, 2016 10:56:00 AM

Технічне училище, 1918 рік 

На базі технічного училища у 1918 році був утворений Кам’янець-Подільський державний український університет – один із перших університетів на Поділлі. Засновником і першим ректором університету став Іван Огієнко (1882-1972), видатний український вчений, державний, релігійний діяч.

[Стаття повністю]
 
Posted by Вікторія Атаманчук Friday, March 04, 2016 8:31:00 AM
Page 9 of 12 << < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>